Laos Çocukları için Okul Malzemeleri

Laos Çocukları için Okul Malzemeleri

FBS, dünyadaki güvensizlikler ve acılar ile ilgili çok endişeli. Kaynak ve fonlarımızı sosyal misyonumuz için kullanıyoruz ve insanların yaşam koşullarını daha iyi hale getirme fırsatlarına sahip olduğumuz için Allah'a şükrediyoruz. 

Nongpor İlköğretim Okulu, Laos'taki Vientiane eyaletinin resmedilmeye değer uzak bir köyünde yer almaktadır. Bölgedeki çocuklar için tek eğitim tesisine ev sahipliği yapmakta. Hükümette yoğun tartışmalara sebep olsa da, Laos eğitim sistemi hala ASEAN ülkeleri arasında en düşük seviyede bulunuyor. 

Vientiane'deki okul devasa sorunlarla karşı karşıyaydı. Finansal yetersizlik sorunlarından başlayıp, kitap, kalem, defter, kurşun kalem ve kâğıt gibi zorunlulukların yokluğuyla devam eden sorunlar. Ayrıca, okulun yeri de pek mükemmel değildi ve çocuklar banliyölerden okula ulaşmak için her gün mücadele vermek zorunda kalıyorlardı. Yağmur sezonu geldiğinde - okula giden yol sadece fiziksel anlamda zor değil aynı zamanda tehlikeli de bir hal alıyordu. Ve sel olduğunda, Eylül ayındaki gibi çocuklar derslere katılamıyorlardı! 

Ekim ayında FBS ekibi burayı ziyaret etti. Ne kadar açık fikirli ve meraklı küçük öğrencilerin olduğunu görmek bizi şaşırttı. Elimizden gelen ne ise onu yapmaya başladık. FBS, uygun okul kitapları, kırtasiye malzemeleri, düzgün üniformalar ve spor malzemeleri gibi eğitim malzemelerine sponsor oldu. Küçük ev sahiplerimize tatlı hediyelerle yardımcı olduk ve birlikte oyun oynayip eğlenerek keyifli zaman geçirdik. Bu küçük şahsiyetlerden aldığımız gülümsemeler ve enerji paha biçilmezdi!

Seyahat ilham verici olmasına rağmen, dünya genelinde milyonlarca insanın hala insan hakları, gıda, eğitim ve minimum yaşam koşulları için mücadele ettiğini bir kez daha anlamış olduk. FBS yardım, motivasyon ve umut vermek için hayır etkinliklerine devam edecek!  

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera